Дитяче стоматологічне відділення

Дитяче стоматологічне відділення КНП «Міська стоматологічна поліклініка № 5» Харківської міської ради забезпечує кваліфіковану медичну допомогу дітям у віці від 0 до 18 років, яке розташоване у самостійній 2- х поверховій будівлі за адресою: вул. Северина Потоцького, 8.

Дитяче відділення укомплектоване необхідним оновленим обладнанням для проведення лікувальної роботи. Рентгенологічного обстеження. Дезінфекції та стерилізації медичного інструментарію.

Завідувач відділенням – Чаава Лейла Гівовна лікар стоматолог-дитячий вищої кваліфікаційної категорії, лікарський стаж складає 35 років.

Штат дитячого відділення укомплектований лікарями, які мають високу кваліфікацію та вміють працювати з дітьми різного віку, зважаючи на їх психологічні особливості і потреби. У своїй роботі вони застосовують сучасні методики лікування та профілактики згідно протоколам надання медичної допомоги.

Всі лікарі мають вищу або першу кваліфікаційну категорію та своєчасно підвищують кваліфікацію та проходять атестацію.

Лікарі дитячого відділення надають різнопланову стоматологічну допомогу, яка має широкий спектр, а саме:

Терапевтична допомога:

  • профілактика та лікування ускладнених та неускладнених некаріозниих уражень та карієсу зубів;
  • захворювання ясень та слизової оболонки порожнини рота;

Хірургічна допомога:

  • операції видалення зубів (фізіологічна зміна, за необхідності – при ускладнених карієсах);
  • проведення амбулаторних операцій: пластика вуздечки верхньої та нижньої губи, язика, тощо;
  • ортодонтична допомога: лікування зйомними апаратами (пластинками) та спеціалізованими апаратами-трейнерами (за показаннями). При ранньому видаленні зубів проводиться раннє протезування тимчасового прикусу для відновлення функції раціонального жування з метою запобігання порушення мовотворення.
  • виготовлення ортодонтичних апаратів  (1 зубний технік зуботехнічної лабораторії).

Лікарі стоматологи дитячого відділення проводять профілактичні огляди дітей у дитячих садках Індустріального району та уроки гігієни в початкових класах, роз’яснювальну та консультативну роботу з батьками та вихователями з профілактики стоматологічних захворювань:

  • герметизація фісур (інвазивна та неінвазивна);
  • проведення обробки зубів фтор препаратами;
  • навчання стоматологічній гігієні (проводяться спеціальні уроки гігієни з подальшим контролем);
  • призначення екзогенної профілактики (обробка зубів спеціальними засобами у домашніх умовах.

Лікарі дитячого відділення співпрацюють з лікарями – педіатрами загальної практики, профільними кафедрами ХМАПО та ХНМУ, щелепо – лицевим відділенням дитячої обласної лікарні №1, міським центром дитячої анестезіології у стоматології, що надає можливості своєчасної консультації та медичної допомоги у складних випадках.

Ми прагнемо привчити дітей та їх батьків якомога раніше почати регулярно піклуватися про здоров’я зубів та допомогти, щоб посмішка і в зрілому віці залишалася природною.

КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І.Мещанінова» ХМР